תוכנית ההכשרה


אייקון

תכנית ההכשרה נמשכת לאורך שנה שלמה שבמהלכה עוברים הסטודנטים הרצאות בנושאים של זהות יהודית, ערכים הקשורים בזהות היהדות, נושאים הנוגעים לציונות כמו גם כלים בהסברה. כל זה לצד קבוצות דיון המאפשרות לכל סטודנט לבוא לידי ביטוי. כמו כן, במהלך השנה כל סטודנט מגיע לשתי שבתות עיון בהן הוא חווה שבת מסורתית לצד גיבוש קבוצתי והרצאות חווייתיות. לקראת סוף השנה כל סטודנט בוחר נושא אחד אליו הוא התחבר מסך כל הנושאים שהוצגו בקורס ועליו הוא מכין עבודה מעמיקה המציגה את הבקיאות של הסטודנט בנושא הנבחר ומשלבת חומר קריאה ודיונים שעשה בנושא עם חבריו לקבוצה ובהנחיית מרצה מן התחום.

תכנית בוגרים


סטודנטים שהוכיחו כושר מנהיגות, כריזמה ויכולות בין אישיות יוצאות דופן במהלך הקורס והמשלחות, ימשיכו לקורס בוגרים שכולל:
הרצאות וקבוצות דיון קטנות עם טובי המנחים בנושאים הקשורים לזהות, להיסטוריה ולערכים היהודים. כמו כן, הסטודנטים יעבדו עם המנחים על הכנת מערכי שיעור אותם יעבירו לתלמידים בארץ ובחו"ל.
העברת שיעורים בבתי ספר בארץ.
למידה מרחוק - העברה של תכנים הקשורים בציונות וזהות יהודית לתלמידים בבית ספר בחו"ל.
אירוח קבוצות של סטודנטים ובני נוער מחו"ל , הכולל דיונים בנושאים הקשורים לעם ישראל, לארץ ישראל והקשר בניהם.

שבתות עיון


במהלך השנה הסטודנטים מגיעים לשתי שבתות עיון:

השבת הראשונה היא שבת משותפת לכל הסטודנטים והסגל בתכנית ההכשרה
במהלך השבת, אנו מקיימים הרצאות, קבוצות דיון ופאנלים בנושאי הקורס. כמו כן, יש דגש על גיבוש ואחדות הסטודנטים וחיבורם למשפחת ג'נריישנס.
השבת השנייה הינה שבת הכנה וגיבוש לקראת המשלחת עבור קבוצת הסטודנטים הייחודית לכל משלחת. השבת מתקיימת במושב בית חלקיה, מושב בעל אופי חרדי המאפשר לסטודנטים להכיר, לחוות ולהיחשף לשבת אצל משפחות השומרות תורה ומצוות.
במהלך השנה מצטרפים סטודנטים מכלל השנים של הארגון לשבתות במושב סביב חגים וגיבוש תכנית הבוגרים.

משלחות


לאחר שנת ההכשרה הסטודנטים יוצאים למשלחות בקהילות יהודיות בעולם. במהלך המשלחות הסטודנטים נפגשים עם אלפי בני נוער, סטודנטים יהודים בתוך האוניברסיטאות ומחוצה להן, ומעבירים להם קבוצות דיון, פאנלים ומצגות העוסקים בנושאים של זהות יהודית, ערכים ביהדות, ציונות ומניעת התבוללות. בדרך זו נוצר אפקט של "מכפילי הסברה" – אותם צעירים שנפגשו עם הסטודנטים של ארגוננו מקבלים  ידע ומוטיבציה לפעול בהסברה למען מדינת ישראל ולטובת שימור עם ישראל. כמו כן, חשוב לציין כי הקשר שנוצר בין הסטודנטים מהארגון שלנו לבין הקהילות, התלמידים והסטודנטים הינו קשר מתמשך, חזק ויציב.